Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(D:\vhosts\didem-rahvanci.com\http/wp-content/plugins/D:\vhosts\didem-rahvanci.com\http\wp-content\plugins\nextgen-gallery\lang/nggallery-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (D:\vhosts\didem-rahvanci.com\) in D:\vhosts\didem-rahvanci.com\http\wp-includes\l10n.php on line 457
Didem Rahvancı – NELER YAZIYORUM?

NELER YAZIYORUM?

Öncelikli olarak gerçek İslam’ın güzellikleri ve Kuran ahlakı. Neden mi? Çünkü İslam güzellik dini, barış dini, sevgi dini, kolaylık dini. Güzel olan her şey İslam’da var. Ama bir takım kişiler İslam dinini çok farklı anlatıyorlar, çok farklı yaşıyorlar ve çevrelerine de çok farklı tanıtıyorlar. İslam’ı ve Müslümanları bağnaz, sanattan ve estetikten anlamayan, kendi dünyalarında yaşayan, gülmeyen, eğlenmeyen, hayattan zevk almayan, sevgisizliğin, nefretin, öfkenin, korkunun hakim olduğu bir din gibi göstermeye çalışıyorlar. Bende yazılarımda bu durumun asla böyle olmadığını ve İslam’ın ne kadar güzel bir din olduğunu anlatıyorum.

Yazılarımda önemle üzerinde durduğum konulardan başka bir tanesi ise Darwinizm yani evrim teorisi ve Darwinizm’den destek alan komünizm, faşizm, Marksizm, ateizm gibi sapkın ideolojiler. Darwinizm yani halk arasında insanın maymundan geldiğini, her şeyin tesadüfen oluştuğunu, hiçbir şeyi (haşa) Allah’ın yaratmadığını, hayatın bir çatışmadan ibaret olduğunu, sadece güçlü olanların ayakta kalacağını savunan teori günümüzde hala çok büyük bir kesim tarafından savunuluyor hatta ülkemiz dahil bir çok İslam ülkesinde okullarda okutuluyor. Tesadüf safsatası ile yıkanan genç beyinler, hasta oluyor ve ister istemez, bu sapkın ideolojilerin peşinden gidiyor. Bu nedenle Darwinizm’in geçersizliğini ve temelini Darwinizm’den alan komünizm gibi ideolojilerin sapkınlığını ilmi çalışmalarla , yazılarla anlatmak çok önemli.

Yazılarımda önemle yer verdiğim başka bir konu İttihadı İslam. Yani İslam Birliği. Biliyorsunuz Müslüman alemi son yıllarda çok büyük acılar yaşıyor. Her gün Filistin, Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Burma, Patani, Afganistan, Moro gibi Müslüman ülkelerden gelen acı haberlere uyanıyoruz. Bu ülkelerdeki zulmün son bulması için acil olarak Müslümanların birlik olması, tek bir çatı altında toplanmaları, aralarındaki ayrılıkları bırakıp beraber ve kardeş olmaları gerekiyor. Müslüman aleminin en acil ihtiyacı şu an bu, o nedenle bende bu ülkeler hakkında sizlere zaman zaman bilgiler veriyorum.

İman hakikatleri… Yani Allah’ın yaratma sanatından deliller. Bir gün bir sivrisineğin kanadı, bir gün bir arının kovandaki diğer arıları korumak için kendisini nasıl feda ettiği, bir gün uzaydaki hassas dengeler, bir gün insanın savunma sistemindeki muhteşem yapı yazı konum olabilir. Çünkü Allah’ın Fatır Suresi 28. ayetinde de bildirdiği gibi “Allah’tan ancak alim olanlar ‘içleri titreyerek-korkar‘”. Alim olanlar yani okuyan, araştıran, bilen, Allah’ın yarattıklarının farkında olanlar. Çoğu insan Allah’ın yarattığı güzelliklere “Allah ne güzel yaratmış” diye bakmaz da, “ne güzelmiş” diye bakar, yani gaflet gözüyle değerlendirir. Oysa çevremizde gördüğümüz tüm harikalıkları yaratan ve kontrolü altında tutan Allah’tır. İman hakikatleri kişiyi imana götüren ve imanının ve Allah korkusunun artmasına vesile olan sebeblerdir.

Ve tabii güncel konular…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
NELER YAZIYORUM?, 4.0 out of 10 based on 3 ratings