Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(D:\vhosts\didem-rahvanci.com\http/wp-content/plugins/D:\vhosts\didem-rahvanci.com\http\wp-content\plugins\nextgen-gallery\lang/nggallery-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (D:\vhosts\didem-rahvanci.com\) in D:\vhosts\didem-rahvanci.com\http\wp-includes\l10n.php on line 457
Didem Rahvancı – Sayın Adnan Oktar Kuran’da Münafık Karakterini Anlatıyor…

Sayın Adnan Oktar Kuran’da Münafık Karakterini Anlatıyor…

Sayın Adnan Oktar’ın 25 Mayıs 2016 – A9TV sohbetinden…

İnsanlar samimi derin imanlı hikmetli insanları severler. Kültürüyle ukalalık yapanı insanlar çok itici bulurlar.

Peygamberlerin bir eğitimi yoktu, ama hepsi çok samimiydi. Allah samimi imana müthiş güzel karşılık verir.

Allah Katında boş bilginin hiçbir kıymeti yok. İmanla bağlantılı bilgi alimliktir. Allah kaç dil biliyorsun kaç kitap okudun diye sormayacak.

Şeytan da alimdir ama küfür alimidir. Gerçek alimlik Kuran’a, hakka dayanan alimliktir.

Müşrikler elçinin zengin okumuş vs gibi özellikleri olması gerektiğini sanıyor. Oysa önemli olan Allah’ın verdiği ilim ve hikmettir.

Firavun başına her bela geldiğinde iman ettiğini söylüyor, bela gidince yine ahlaksızlığa dönüyor. Tam bir münafık ahlakı sergiliyor.

Münafıklar aptalca zekalarıyla elçileri küçük düşüreceklerini sanmışlar her seferinde kendileri küçük düşmüş ve aşağılanmışlardır.

Şeytan da alimdir ama küfür alimidir. Gerçek alimlik Kuran’a, hakka dayanan alimliktir.

Mümin tüm ilmin Allah’tan olduğunu bilir. Münafık ve kafir ise cahiliye kafasıyla baktığı için ilmi verenin Allah olduğunu anlamaz.

Bir insan istediği kadar bilgi sahibi olsun Allah nutku verip konuşturmadıkça konuşamaz, anlatamaz.

Bir insan istediği kadar bilgi sahibi olsun Allah nutku verip konuşturmadıkça konuşamaz, anlatamaz.

Münafık kendisini yüksek gördüğü için müminleri kendince aklı zayıf olarak görür, müminin dürüst samimi ahlakını bir türlü anlayamaz.

Münafık küstah akılsız isyankar olduğu için müminlerin halim itidalli tavrını bir türlü anlayamaz, onların itidalli olmasına öfke duyar.

Münafık kendisini çok başarılı, yetenekli gibi gösterip boş şeylerle övünmek ister. Allah onlar için acı bir azap olduğunu müjdelemiştir.

Allah ayette münafıkları ahşap boş kütüklere benzetiyor. Görünümleri ve sözleri dikkat çekici olabilir ama içi hep boştur.

Münafık kendisi saptığı gibi müminlerin de sapmasını ister, Bu yüzden boş bilgilerin peşindedir. Mümin hikmeti özü gerçek bilgiyi arar.

Münafıklar birbirlerini etkilemek için birbirlerini boş şeylerle över ve hayatlarını süslü göstermeye çalışırlar Sonları ise hep hüsrandır.

Münafığın öfkesi dilinden taşar ama kalbinde gizlediği nefret ve öfke çok daha büyüktür.

Münafık hayasız olur. Haya müminde olur. Münafık arsız ve pişkindir.

Münafık kendi züppe mantığının doğru olduğuna inanır, dinin doğru yol olduğuna inanmaz Kuran’dan farklı bir din anlatırlar.

Müslümanları küfrün gücüyle korkutmaya çalışmak tam bir münafık alçaklığıdır.

Münafıklık konusu İslam aleminin en hayati konusu olduğu için üzerinde duruyoruz. İslam aleminin böyle ezilmesinin sebebi münafıklardır.

Münafıklar arasında zincirleme bir bağ vardır, hepsinin bir efendisi vardır. Derin devlet mensuplarını güçlü zanneder onlara uyarlar.

Münafıklar Allah’ın anılmasından, Kuran okunmasından, İslam’dan bahsedilmesinden hoşlanmazlar. Boş konularla ilgilenmek isterler.

Münafıklar Kuran’dan bahsedildiği zaman akıl almaz bir nefret duyarlar bu öfkeleri gözlerine de yansır.

Münafıkların olması müminler için bir hayırdır, müminlerin şevkini arttırır, dikkatli olmalarını sağlar.

Münafıklar müminlerin ufuk genişliği elde etmesine, tehlikenin boyutunu görmesine, müminlerin kıymetini anlamasına vesile olur.

Münafıkların dünyada da ahirette de hayatları perişandır. Münafıkların Müslümanlara her zaman güçlendirici etkisi olur.

Münafıklar Müslümanların belaya uğramasını beklerler Müslümanların zor duruma düşmesini beklerler ama belaya uğrayan kendileri olur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)